CIC Warsaw i Venture Café otworzyli swój Kampus Innowacji

Autor: Coworking w Polsce | Data publikacji: 2020-08-13 10:58:06 | Data aktualizacji: 2020-09-25 12:40:34

CIC Warsaw i Venture Café otworzyli swój Kampus Innowacji

29 czerwca CIC i Venture Café Warszawa oficjalnie otworzyli swój Kampus Innowacji dla publiczności i klientów. Na 8 tys. mkw. znajduje się biuro CIC Warsaw, elastyczny coworking klasy premium i wspólna przestrzeń do pracy dla start-upów oraz firm zajmujących się skalowaniem i rozwijaniem innowacyjnych biznesów. Znajduje się tam wiele unikalnych miejsc na spotkania i wydarzenia organizowane przez Venture Café. Wśród nich jest District Hall, który oferuje dostępną dla wszystkich przestrzeń do spotkań i pracy oraz TrendHouse, który jest dedykowany dla przedsiębiorców i ekspertów innowacji.

Otwarcie Kampusu to ważne wydarzenie dla warszawskiego środowiska innowacyjnych firm. Jego celem jest łączenie i wspieranie przedsiębiorców oraz liderów innowacji w nowoczesnych technologiach, nauce, medycynie czy rynku nieruchomości.

CIC Warsaw jest pierwszą lokalizacją Cambridge Innovation Center w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Od 1999 r. CIC gościł w swych progach ponad 6 500 firm. W pierwszym centrum CIC w Cambridge powstawał najpopularniejszy na świecie system operacyjny używany w telefonach komórkowych, czyli Android od Google. Dziś Cambridge Innovation Center gromadzi ponad 2000 podmiotów reprezentujących zarówno działalność komercyjną, jak i non-profit w wielu branżach.

CIC tworzy unikalną, globalną i niezwykle aktywną społeczność łączącą biznes, naukę i kapitał. Z myślą o firmach nawiązujemy wartościowe partnerstwa z rządowymi i pozarządowymi organizacjami wspierającymi rozwój wielu branż technologicznych, a także z ośrodkami naukowymi i inwestorami - dając w ten sposób swoim najemcom dostęp do środowiska umożliwiającego szybki rozwój biznesu.

Jerzy Brodzikowski, General Manager CIC Warsaw

Otwarta społeczność innowatorów

Sercem Kampusu Innowacji jest otwarty dla wszystkich Warszawiaków District Hall - platforma innowacji społecznych. To miejsce, które oferuje otwartą strefę do pracy, kawiarnię oraz przestrzeń do nieformalnych spotkań. Oprócz ogólnodostępnego District Hall, przestrzeń Kampusu Innowacji składa się jeszcze z Trend House’u oraz nowoczesnych przestrzeni dla najemców CIC.
Trend House jest specjalną przestrzenią przeznaczoną dla wyselekcjonowanego grona przedsiębiorców, naukowców oraz przedstawicieli korporacji, a zarazem platformą do animacji współpracy między światem wielkiego biznesu i mniejszymi organizacjami takimi jak startupy lub scale-upy.
Warszawskie CIC to przestrzenie dostosowane do potrzeb dynamicznie rosnących, innowacyjnych firm. Prywatne biura i pomieszczenia do pracy zespołowej, w pełni wyposażone kuchnie oraz wygodne sale konferencyjne zapewniają możliwość skoncentrowania się na biznesie, bez rozpraszania uwagi. Mniejsze podmioty mogą wynajmować pojedyncze biurka w strefie coworkingu.

CIC Warsaw jest katalizatorem dla innowacyjności - tworzy warunki szczególnie sprzyjające rozwojowi biznesów działających w obszarze technologii. W swoim ekosystemie, we współpracy z partnerami merytorycznymi i biznesowymi, łączymy firmy działające w najważniejszych dziś dla innowacyjności sferach w wyspecjalizowanych hubach.

Jerzy Brodzikowski, General Manager CIC Warsaw

Pierwsi najemcy wprowadzają się do CIC Warsaw

Z początkiem lipca, do przestrzeni biurowej wprowadzili się też pierwsi najemcy. Wśród nich są między innymi firma szkoleniowa Apexnet, Leonardo Holding, czy amerykański scale-up medtechowy Precision Life.

Już w tej chwili przekroczyliśmy zakładane plany komercjalizacji naszej przestrzeni na tym etapie rozwoju CIC Warsaw. Najemcy doceniają doskonałą lokalizację w Varso Place, nasze podejście do projektowania przestrzeni i animacji społeczności. Naszym głównym celem jest pobudzanie współpracy między innowatorami i uwalnianie ich od administracyjnych obowiązków związanych z biurem, dzięki czemu mogą skupić się na tworzeniu przełomowych projektów.

Izabela Górska, Współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca CIC Poland, Sales Lead w CIC Warsaw

Obecnie najemcy mogą korzystać z 6 tys. mkw. przestrzeni CIC Warsaw oraz 2 tys. mkw. przestrzeni District Hall oraz Trend House. Docelowo zostanie oddanych do użytku 14 tys. mkw. Do końca 2021 roku zostanie, m.in. uruchomiona przestrzeń Investors Floor, która będzie przeznaczona głównie dla przedstawicielstw funduszów inwestycyjnych wspierających rozwój innowacji.

 

Bezpieczeństwo i nowa normalność

Cały Kampus Innowacji jest przystosowany do wyzwań związanych z globalnym kryzysem zdrowotnym. W salach konferencyjnych, biurach, przestrzeni eventowej i coworkingowej obowiązuje ograniczenie dotyczące liczby osób mogących przebywać w tego typu pomieszczeniach - 1 osoba na 4 mkw. Wszystkie osoby przebywające na terenie CIC Warsaw są proszone o zachowanie odległości 1,5 m odstępu od innych użytkowników przestrzeni. Między biurkami zachowane są 2 m odstępu.
We wszystkich pomieszczeniach i powierzchniach wspólnych znajdują się dobrze widoczne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Kilka razy dziennie cała przestrzeń jest również skrupulatnie dezynfekowana. Wszyscy najemcy CIC Warsaw zostali poinformowani o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa.
Ponadto, we wszystkich lokalizacjach CIC na całym świecie najemcy otrzymują specjalny gadżet, który pozwala w bezpieczny sposób korzystać z ekranów dotykowych (np. w salach konferencyjnych czy w drukarkach) oraz otwierać drzwi. Dla zachowania najwyższego bezpieczeństwa, ekrany dotykowe drukarek pokryte są nano-septyczną powłoką.

 

Partnerzy CIC Warsaw

Tworzenie społeczności CIC Warsaw nie byłoby możliwe bez zaangażowania partnerów.
Inwestorem CIC oraz właścicielem kompleksu Varso Place, w którym znajduje się przestrzeń CIC Warsaw jest firma HB Reavis. Firma Gleeds Polska wspierała realizację prac wykończeniowych i aranżacyjnych jako przedstawiciel najemcy, świadcząc usługi z zakresu zarządzania inwestycją, zarządzania kosztami inwestycji oraz pełniąc rolę inspektorów nadzoru. Za realizację autorskiej wizji designu przestrzeni CIC Warsaw odpowiadała firma Workplace.
Ważnym partnerem CIC Warsaw jest Fundacja Venture Café Warsaw, która jest operatorem dwóch składowych przestrzeni w Varso Place - Trend House’u i District Hall. Venture Café Warsaw jest organizacją non-profit łączącą innowatorów ze sobą. Animuje społeczność tak, aby była bardziej zróżnicowana, integrująca, dostępna i lepiej połączona - lokalnie, w kraju i na świecie.

 

 

Zdjęcia:
Materialy prasowe CIC Warsaw

Źródło:
Materialy prasowe CIC Warsaw